Sosyal Medya

123Kişi Şuanda Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın

Yeni Arkadaşlık Sohbet

Yeni Arkadaşlık Sohbet

Hepimizin bir uğraşı ve iş hayatı olduğu aşikar, olmasa bile ya okul hayatımız vardır yada daha farklı bir şey değil mi? Hayatın bu koşuşturması içerisinde ne kendimize vakit ayırabiliyoruz, ne de birileri ile sohbet edebiliyoruz. Bu gerçekten insan hayatı ve psikolojisi açısından olmaması gereken ve mutlaka giderilmesi gereken bir durum olarak karşımızda dururken, artık biraz da olsa rahatlamak içinchat sitelerini kullanabilirsiniz.
Sohbet siteleri uzun yıllardır hayatımızda internet alanında bulunan diğer insanlarla etkileşim kurduğumuz chat aracı olarak hep var olmuştur. Zaman içerisinde bazı oluşumlar bu konuda öncülükler ederek kullanıcılarına hizmet vermişlerdir. Icq mesela vakti zamanında önemli bir iletişim aracıydı, milyonlarca kişi bu platform aracıyla beraber tanışıp arkadaşlık kurdular, hayatının aşkını bulanlar da olmuştur illa ki. Onun ardından msn platformu oluştu. Gerçekten inanılmaz bir rağbet oluşmuştu ve bu bağlamda yeni dostluklar da kuruldu, halen msn arkadaşlıklarının sürdüğünü görebilirsiniz, reel hayata taşınan arkadaşlıklar da ayrı bir değerlendirme gerektirir.
Artık değişen zaman şartları ve teknolojik gelişmeler ışığında, bu sohbet ağları yani Icq ve msn gibi ortamlar artık aktif değiller. Halen özlesek de hiç bir zaman da tekrar dönmeyecekler. Artık chat siteleri olan rağbet bunların da aktif olmaması sebebiyle had safhaya ulaşmış durumda. Sohbet siteleri, bu platformalara nazaran daha şeffaf ve özgün diyebiliriz. O ortamlarda yalnızca tanıdık ve arkadaşlarınızla iletişim kurma şansınız bulunuyordu. Keza bugün facebookta da olduğu üzere o şekilde idi temel olarak. İrc sohbet sitelerinde ise daha çok insanlar ülkenin her tarafından girebilme ve anlık olarak bütün herkesin aynı ortama iletiler yazarak birbirleri ile chat yapma şansları doğmuştur.

Yazar : BAL
28 Ara Ctesi 11:58
801 Görüntüleme


Gönder